Autor Wątek: War Thunder VS World of Warplanes  (Przeczytany 390 razy)

big_munios

• Master Forum
  • *
  • Kraj: ie
  • Reputacja +21/-5
  • Medale Oficer 2 stopnia
War Thunder VS World of Warplanes
« dnia: Listopad 26, 2013, 04:27:45 »
Przeglądając fora internetu można odnieść wrażenie że WT przebija WoW o lata świetlne ... czyżby ?

Tak nie jest, skupię się tutaj na paru godzinach rozgrywki w obu produkcjach a więc prosze "wymiataczy" z paruset w tej czy we wtej produkcji o  powstrzymanie dupy z twierdzeniem "przecież po X levelu " itp

Skupmy się na samych grach, po pierwsze gry są do siebie bardzo podobne a wręcz identycznejak i sterowaniem tak i strzelaniem i chociaż w FPS te same rzeczy robią wielką rózniece tutaj przynajmniej dla mnie tak nie jest

Jedyne co odróznia WF nad WoW to "model zniszczeń samolotów", w grze WF widać model "zniszczenia" samolotów i tutaj cudzysłów nie jest przypadkowy bo przynajmniej  dla mnie "system zniszczeń" jest przypadkowy i ma odgrywać role demonstracyjną a więc tylko urozmaicenia rozgrywki,  w czym część graczy stara się znaleść klucz do  przeciągnągania szali zwyciestwa gry z jednej na drugą, wracając do World of Warplanes system jest rozwiązany podobnie, po paru hitach samolot ma gorsze osiągi a i przy samym końcu pojawia się dym z silnika, reasumując  systemy rozwiązań w tej grze jak i w drugiej jest taki sam, dla jednych dziurki w skrzydłach dla drugich dym, wychodzi na to samo.

Co do reszty, podsumujmy to w + / -

War Thunder :

+ lepsze mapy niz w WoW ( poczucie kanionu, gra sie nie tylko w powietrzu a również terenem )
+ lepsza grafika
+ pare samolotów na mecz

- mniejsza zwrotność
- gorsza czytelność mapy
- miejsza kontrola nad przyśpieszeniem

World of Warplanes :

- gorsze mapy ( większośc gry  bez udziału terenu )
- jeden samolot na mecz

+ większa sterowność  ( dla hardcorów to może być minus, no ale nie dla mnie )
+ prawym możliwość zajrzenia "za plecy"
+ podanie odległości między samolotami ( jak wyżej )
+ podanie listy graczy w systemie gier FPS
+ większa kontrola nad przyśpieszeniem

A więc kto z pośród tych dwóch gier zostaje zwycięzcą ?!  ŻADEN ! ... takie same symulatory widziałem 20 lat temu na Amige 500, obie gry mimo zę są grywalne i potrafią być przyjemne w odbiorze są porażką dla rozwoju gier, w podobne grałem jak byłem nastolatkiem ( powiedziałbym gimbusem ale za moich czasów nie było jeszcze gimnazjów ... ) tak czy inaczej nie wiele gorsze gry można ściągnąć na iPada

Czekam na rozwinięcie a raczej xero boy'a North & South z commodore 64, a sorry już jest i nazywa się Total War ...

ps. tak czy inaczej moim faworytem jest produkcja z Wargaming, dlaczego ? cześć z nas może nie pamięta ale był czas gdy ludzie nie liczyli się z kasą, tak było z Nirvaną czy też Guns N'Roses, w tych czasach kasa się nie liczyła, skład na koncert opiewał na 100 osób, były prywatne samoloty, 5* hotele, tatuażyści itp nie to co teraz gdzie każdy chce wyciągnąć jak najwięcej kasy dla siebie samego jezdżąc kampingiem ... i dlatego  czytając że Wargaming zaprosiło do siebie pod Mińsk 4 000  pracowników którzy mogli się przejechać nawet czołgiem gdy nad nimi latały odrzutowce, to dla mnie oni są tutaj wygranymi, mają rozmach, i nawet wydając kase na ich mam przeświadczenie że nie daje się jebać, bo kasa jest ważna jak dla mnie tak i dla nich ale nie najważniejsza ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 10:24:04 wysłana przez big_munios »

big_munios

• Master Forum
  • *
  • Kraj: ie
  • Reputacja +21/-5
  • Medale Oficer 2 stopnia
Odp: War Thunder VS World of Warplanes
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2013, 08:31:56 »
Im dalej w las tym wiecej drzew, WT jest lepsze a model zniszczen wcale nie przypadkowy, super gierka